Europejski Fundusz Spoeczny


Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Spoecznej Urzad Wojewdzki w Bydgoszczy Urzd Marszakowski w Toruniu Starostwo Powiatowe w Brodnicy Urzd Miejski w Brodnicy PFRON

Parafialne i Szkolne Zespoły Caritas

 • Garść informacji z Parafialnego Zespołu Caritas w Górznie

       W dniu 22.03.2018r. kapłani parafii Górzno przekazali 50-siąt paczek żywnościowych, oraz jajek wielkanocnych (własnoręcznie ozdobionych przez członkinie Parafialnego Klubu Seniora)  wraz z świątecznymi życzeniami, którymi zostały obdarowane chore osoby, odwiedzane przez księży, z przed wielkanocną posługą sakramentalną.

   

       Ozdoby wielkanocne oraz palmy, wykonane własnoręcznie przez członków Parafialnego Klubu Seniora „Radosna Jesień” im. Św. Jana Pawła II. Przy pomocy wolontariuszy ze Szkolnego Koła Caritas, działającego przy Zespole Szkół w Górznie, za dobrowolne datki zbierane do puszek, zostały rozprowadzone, przy kościele,  wśród wiernych. Ze środków  pozyskanych w ten sposób, zakupiono kompletne łóżko rehabilitacyjne wraz z materacem przeciwodleżynowym, które zostało bezpłatnie wypożyczone chorej osobie.

   

       W dniu 11.02.2018r. z okazji Światowego Dnia Chorego, po Mszy Świętej odprawionej w intencji chorych, członkowie PKS-u przygotowali spotkanie, na które zostały zaproszone  osoby chore i samotne. W tym roku, dzięki uprzejmości   dyrektor  Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego  SPSK w Górznie, pani Marii Szwedowskiej , spotkanie odbyło się  w auli wyżej wspomnianej szkoły. Członkinie PKS-u,  przygotowały słodki poczęstunekdla uczestników.
   

   

 • Wiosenne spotkanie koordynatorów Szkolnych Kół Caritas i Szkolnych Kół Caritas

 • Wiosenne Spotkanie Koordynatorów Parafialnych Zespołów Caritas

   

 • JASEŁKA SZKOLNEGO KOŁA CARITAS W ZESPOLE SZKÓŁ W GÓRZNIE

  Członkowie Szkolnego Koła Caritas przy Zespole Szkół w Górznie przygotowali jasełka pt. ,,Na próżno Chrystus rodzi się w żłobie, jeśli nie narodzi się w tobie…”. Jak co roku uczestniczyli z przygotowaną jasełką w powiatowym przeglądzie widowisk bożonarodzeniowym i zapustnych, w którym otrzymali wyróżnienie. Uczniowie za swoje zaangażowanie i pracę zostali nagrodzeni, a koordynator Szkolnego Koła Caritas Pani Ewelina Michalska dołącza serdeczne podziękowania dla Pani Grażyny Ławickiej i Pana Piotra Skarżyńskiego za współpracę w przygotowaniu spektaklu.

   

 • Bal Karnawałowy Szkolnych Kół Caritas

    W miniona środę, tuż przed Tłustym Czwartkiem Brodnickie Centrum Caritas zorganizowało Bal Karnawałowy dla członków Szkolnych Kół Caritas. 

   

 • Informacje o bożonarodzeniowych akcjach Parafialnego Zespołu Caritas w Górznie

                   Parafialny Klub Seniora '' Radosna Jesień'' imienia Świętego Jana Pawła II w Górznie przesłał nam zdjęcia zrobione podczas przedświatecznych akcji. Uczestnicy klubu ozdabiali bombki styropianowe. Część bombek została sprzedana (za dobrowolne datki) wśród wiernych. Natomiast kilkadziesiąt bombek wraz z pierniczkami, które upiekły członkinie PKS-u, zostały dołączone do paczek, którymi obdarowane zostały chore i samotne osoby z parafii. 50-siąt paczuszek z upominkami przekazano księdzu proboszczowi, by księża odwiedzając chorych z Panem Jezusem przed Świetami Bożego Narodzenia, wręczyli te świąteczne upominki.

   

   
   
 • Roraty i spotkania opłatkowe w Bratianie

             Kończący się adwent jest okazja do spotkań opłatkowych wspólnot i grup na tereie parafii. W Bratianie pierwsze spotkanie odbyło się 12 grudnia. Uczestniczyły w nim przedstwicielki Parafialnych Zespołów Caritas wraz z Koordynatorkami i uczestnikami rekolekcji. Spotkanie poprzedziła Msza Św. w intencji uczestników.  19 grudnia o 18.00 odbyło się kolejne spotkanie wigilijne dla wszystkich grup działających w parafii w Bratianie, a już dziś odbędzie się wigilia dla ubogich, cierpiących, samotnych i starszych przygotowana przez Gminę, GOPS, Parafię i Szkołę.

   

 • Jesienne spotkanie Koordynatorów Parafialnych Zespołów Caritas

           W środę 11 października 2017 roku w siedzibie Brodnickiego Centrum Caritas juz po raz kolejny odbyło się spotkanie Koordynatorów Parafialnych Zespołów Caritas. Na spotkaniu omówiono bieżące sprawy kół Caritas w parafiach rejonu brodnickiego. Omawiano także plany na przyszłe działania zarówno kół parafialnych jak i Brodnnickiego Centrum. Spotkanie zakończyło wspólne odmówienie Rózańca w naszej kaplicy.

 • Spotkanie Koordynatorów Szkolnych Kół Caritas

              We wtorek 10 października odbyło się pierwsze spotkanie Koordynatorów Szkolnych Kół Caritas. Spotkanie robocze organizowane wspólnie przez Caritas okręgu Brodnickiego i Działdowskiego miało na celu zkoordynowanie działań wszystkich kół działajacych przy szkołach w Rejonie Brodnickim. Krótkie obrady koordynatorów rozpoczęła Eucharystia, którą koncelebrowali ks. Bartosz Adamski i ks. Grzegorz Bohdan.  Opiekuni Szkolnych Kół przekazali informacje dotyczące problemów z jakimi się spotykają. Na forum poruszano tematy akcji i działań, którymi żyją koła oraz tym jak działać wspólnie dla dobra lokalnych obszarów działań każdego Szkolnego Koła Caritas. Ustalono również, że kolejne spotkania odbywać się będą rotacyjnie w Brodnicy i Działdowie.

 • Wianki „Radosnej Jesieni” z Górzna

  Działania Caritas to także Parafialne Zespoły Caritas, w których działania angażują się osoby poszczególnych parafii. Przykładem takich akcji podzieliła się z nami parafia w Górznie. 

 • Wiosenne spotkanie Koordynatorów Parafialnych Zespołów Caritas

   We wtorek 21 marca 2017 roku odbyło się kolejne spotkanie Koordynatorów Parafialnych Caritas.


   

 • Spotkanie Parafialnych Zespołów Caritas.

  Przed majowym weekendem, tak na koniec dnia, udało nam się odbyć spotkanie z parafialnymi koordynatorami zespołów Caritas. Było owocnie, a będzie jeszcze lepiej. Szykuje się wiele wspólnych przedsięwzięć. Dziękujemy!